تبلیغات
زندگی با هری پاتر - بیوگرافی نویل لانگ باتم


زندگی با هری پاتر

نویل لانگ باتم
جنسیت: مذکر
رنگ مو: مشکی
رنگ چشم: مشکی
محل اقامت: هاگوارتز
گروه: گریفیندور
مدرسه: هاگوارتز
نژاد: اصیل‌زاده
قدرت‌های ویژه: گیاه شناسی جادوئی
عضویت در: ارتش دامبلدور
بازیگر فیلم‌ها: متیو لوئیس
اولین حضور در: هری پاتر و سنگ جادو

نویل لانگ باتم یکی از شخصیت‌های داستان هری پاتر، به قلم جی کی رولینگ است.در داستان او همسال هری پاتر می‌باشدو در در گروه گریفندور قرار دارد

وی صورتی گرد دارد و موهایی قهوه ای.تقریباً تپل و حسابی فراموشکار است.پدر و مادرش حافظه شان را از دست داده اند و در سنت مانگو بستری می‌باشند. پسرآلیس و فرانک لانگ باتم است.با مادربزرگ سختگیرش زندگی می‌کند که حسابی از دست فراموشکاری هایش عاصی است. کتاب اول تا چهارم

او در این کتاب‌ها نقش زیادی ندارد. او در کتاب اول 10 امتیاز نصیب گریفندور کرد که باعث قهرمانی گروه گریفندور شد. در کتاب چهارم هم او با جینی به جشن رقص می رود و هری نمی تواند با جینی برود.

کتاب پنجم

او به هری پاتر کمک می‌کند که بتواند از طریق آتش آمبریج با سیریوس ارتباط برقرار کند. او همراه دیگر بچه‌ها از جمله جینی و رون ویزلی، هرمیون گرنجر، لونا لاوگود و هری پاتر توسط آمبریج دستگیر می‌شود و در وزارتخوانه نویل همراه هری پاتر می جنگد ولی یک پیش گویی که ولدمورت به دنبالش بود را می شکند. همچنین در این کتاب هرمیون و رون و جینی می فهمند که پدر و مادر نویل حافظه شان را از دست داده اند و در سنت مانگو بستری اند.

کتاب ششم

در این کتاب نویل به همراه هری و جینی به مهمانی اسلاگهورن دعوت می‌شود ولی تاثیر متقابلی بر داستان نمی گذارد.

کتاب هفتم

در این کتاب زمانی که رون و هری و هرمیون به دنبال جان پیچ‌ها بودند نویل، لونا و جینی دوباره کلاس‌های الف دال را تشکیل می دهند ولی زمانی که لونا را می دزدند و جینی مدرسه نمی آید او که یکی از سه سردسته این گروه است به ناچار آن را متوقف می‌کند و زمانی که هری برای پیدا کردن جان پیچ ولدمورت که نیم تاج ریونکلا است به هاگوارتز می آید نویل همراه با بقیه می جنگد و مار ولدمورت را که یک جان پیچ است نابود می سازد.

19 سال بعد

نویل لانگ باتم استاد گیاه‌شناسی می‌شود و با هانا آبوت که صاحب پاتیل درزداراست ازدواج می کند.


نوشته شده در دوشنبه 30 خرداد 1390 ساعت 08:18 ب.ظ | توسط Jessica Riddle |نظرات |


قالب وبلاگ : فقط بهاربیستكد ماوس


// setTimeout(function () { // GetMihanBlogShowAds(); // }, 1000);